Nevychované nebo nemocné? Seznamte se s poruchou pozornosti s hyperaktivitou, známou pod zkratkou ADHD (z anglického „Attention Deficit Hyperactivity Disorder“). Kolekce článků, stavících tuto neuro-vývojovou poruchu do nového světla, vás naučí, jak s „ádéháďátky“ pracovat a v čem hledat jejich potenciál.

Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Sebekoučink při ADHD: Praktická ukázka

Ne vždy máte svého kouče při ruce, ne vždy jste schopni zaplatit za jeho služby. Určité „sebekoučování“ formou vnitřního dialogu je ale vcelku běžnou schopností, kterou lze úspěšně rozvíjet.

Ivana Cimbůrková |7 minut čtení

Přehledně o lécích pro terapii ADHD u dětí

Někdy je v nich chaos. Lékař medikaci vybere, pak ji změní, tu a tam nějaký lék přidá, většina léků se v lékárně dostane pod různými názvy…

Ivana Cimbůrková |4 minuty čtení

Historie léčby ADHD pomocí psychostimulancií

Motto: "Tento přístup v žádném případě nenahrazuje změny v okolí dítěte a odstranění zdrojů konfliktu... Ani nezaručí duševní zdraví tak, jako různé formy psychoterapie, které umožňují dítěti vyřešit jeho emocionální problémy." (Charles Bradley, 1940)

Ivana Cimbůrková |5 minut čtení

ADHD: Máte strach z léků?

Někteří rodiče farmakologickou léčbu ADHD pro své dítě zásadně odmítají, a jejich důvody vůbec nemusí být malicherné. Jak se zodpovědně rozhodnout?

Ivana Cimbůrková |3 minuty čtení

Máme nového pacienta. Vlastně dva...

Dvě třetiny pacientů s ADHD si pravděpodobně ponesou některé příznaky až do dospělosti. Pokud nebyli diagnostikováni v dětském věku, většinou vůbec netuší, že trpí poruchou pozornosti.

Ivana Cimbůrková |5 minut čtení

Kognitivně-behaviorální terapie a ADHD

Kognitivně-behaviorální terapie (KBT) je druhem psychoterapie. Na rozdíl od jiných směrů je silně prakticky zaměřená a její principy jsou dobře pochopitelné. Má prokazatelné výsledky v rámci komplexní léčby ADHD, u dětí i dospělých.

Ivana Cimbůrková |6 minut čtení

Prý se vymlouváme na ADHD... Nezvládli jsme výchovu?

Věty z nadpisu zní nemilosrdně, zato jdou přímo k jádru věci. Avšak – namísto kritiky nešťastných rodičů – pojďme raději trochu přemýšlet a pokusme se problému porozumět.

Ivana Cimbůrková |4 minuty čtení

ADHD: Prospěje hyperaktivnímu dítěti změna jídelníčku?

Tradiční rybí tuk na lžičku, nebo moderní omega 3 mastné kyseliny? Zákaz potravin s Éčky? Anebo vám dokonce zkušení rodiče prozradili, že jejich potomek zlobí po sladkém? Existuje vůbec nějaká speciální „dieta“ proti ADHD?

Ivana Cimbůrková |4 minuty čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.