Zdravý životní styl

Zajímavosti

Nových informací napříč vědními obory, které ovlivňují nejen zdravý životní styl ale také všeobecnou úroveň vědění, není nikdy dost. Máte-li rádi zajímavosti, překvapivé myšlenky, ale i poctivě sepsané rady našich babiček prověřené časem a zkušenostmi, jste u nás správně. Uvařte si kávu, usedněte k čaji – my vám k nim naservírujeme naše pochoutky. Bát se nemusíte, nechtěné kalorie s námi nehrozí. Místo toho potrénujeme vaše šedé buňky mozkové. Pojďte s námi poznávat.

Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie aneb Když les léčí

Příroda má pozitivní vliv na lidské zdraví, to je známo již odnepaměti. Vůně stromů, smůly a vlhkého jehličí je nezaměnitelná. Pokud si užíváte času stráveného v lese, možná praktikujete lesní terapii neboli šinrin-joku.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Minimalismus: Trend, z kterého by si každý z nás mohl něco vzít

Co se vám vybaví, když se řekne minimalismus? Bydlení ve skromném příbytku bez moderních vymožeností, zbavení se přebytku věcí, nebo moderní styl života? Minimalismus není jen póza, je cesta za kontrolou nad vlastním životem. Říkáte si, jak to myslíme? Tak čtěte dál.

Lenka Bocková |10 minut čtení

PUNK: Co to je a kde vznikl?

Punk je vyjádřením vzdoru proti společnosti a svazujícím normám. Nechce jít s většinou, a tak si vytváří vlastní proud. Provokuje své okolí a snaží se všemožně nezapadat do žádných tabulek. To vše je vám o něm možná známo, ale věděli jste, že vznikl jako hudební styl v Anglii?

Lenka Bocková |8 minut čtení

Nejlepší osvědčené léky na kocovinu

Káva, voda, aspirin nebo ibalgin. Také jste zvyklí zahánět kocovinu léky a rychlými vyprošťováky? Zkuste tentokrát vsadit na polévku, dostatek tekutin a vitamíny.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Kdy je ten správný čas dělat velká rozhodnutí?

Důležitá rozhodnutí nás provázejí celý život. Ale kdy je ten správný čas je učinit? Kdy se rozhodnout mít dítě, koupit nemovitost nebo vstoupit do manželství?

Lenka Bocková |7 minut čtení

Červená, nebo zelená? Porucha barvocitu má různé formy

Říká se, že ženy vidí jinak než muži. Jestli je to pravda, nevíme. Jisté ale je, že existuje porucha vnímání barev zvaná barvoslepost. Jak takoví lidé vlastně vidí? Kolik rozeznávají barev a může člověk vidět pouze černobíle?

Lenka Bocková |7 minut čtení

Další články

Mohlo by vás zajímat

Barefoot alias bosoboty a proč si je (ne)pořídit

Barefoot boty alias bosobotky. Slyšel o nich skoro každý, kdo se aspoň trochu zajímá o své zdraví a správnou chůzi. Ale vyzkoušel je málokdo. Je ovšem tento fenomén opravdu tak prospěšný, nebo je to jen mnoho povyku a marketingu pro nic?

Luisa Sárová |7 minut čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.