Zdravý životní styl

Zajímavosti Psychologie Zdraví

"Zdraví je stav úplného tělesného, ​​duševního a sociálního blahobytu, není to tedy pouze absence choroby nebo nemoci." Takto definovala zdraví Světová zdravotnická organizace (WHO) již v roce 1948. Celkové fyzické zdraví podporuje naše fyzická aktivita, lékařská péče, spánek a odpočinek, dostatečný příjem živin a tekutin a současně absence alkoholu a drog. Duševní zdraví podporuje naše schopnost si užívat život, přizpůsobování se podmínkám kolem nás, pocit bezpečí, dosahování našich cílů a zvládání stresu.

Sociálního blahobytu dosahujeme kvalitním životním prostředím kolem nás a celkovou kvalitou našeho života. Zdraví tedy není jenom jedno. Zdraví je výstupem mnoha vstupů. Zamyslete se nad nimi, děláte opravdu vše pro to, abyste byli zdraví.

Nejnovější Oblíbené

Seborea, atopický ekzém a další kožní onemocnění, která mohou potrápit děti i dospělé

Ekzém, dermatitida, seborea, psoriáza… Těch názvů označujících kožní onemocnění je tolik, že se v nich lze jen stěží vyznat. Nehledě na to, že všeobecná nevědomost o základních kožních problémech je velice rozšířená. Mnoho lidí se proto například osob s atopickým ekzémem štítí nebo se bojí, že se jím také nakazí. Je tedy na čase tyto mýty vyvrátit.

Martina Janoutová |10 minut čtení

Žena za volantem: Lze překonat strach z řízení?

Musím začít. Dneska už začnu – zítra začnu. Možná příští týden? Až nebude zima? Až bude sucho? I takto se projevuje strach z řízení. Obavy pramenící z nedostatku zkušeností jsou u žen velmi časté a vedou k neustálému odkládání této aktivity. Někdy se jeví jako vnitřní blok, který nelze překonat. Nebo lze?

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Výživa a správné stravování: Nejčastější mýty a omyly

Zdravé stravování je pro někoho neodmyslitelnou součástí životního stylu, jiný si jej ani nedovede představit. Je to nejspíš proto, že se kolem tohoto tématu objevují různé mýty a omyly, které mnohé děsí, a proto se zdravému životnímu stylu raději vyhýbají.

Lenka Pospíšilová |8 minut čtení

Připravte si pleťové a vlasové masky z potravin, které máte doma

Ovoce, zelenina i mléčné výrobky obsahují mnoho prospěšných látek, proto bychom je neměli z jídelníčku vyřazovat. Co ale s rozjedenými zbytky? Využijte je na přírodní masky a přihoďte ještě pár dalších surovin, které máte doma.

Lenka Pospíšilová |10 minut čtení

Obezita: Proč je pro lidské tělo nebezpečná?

Tukové zásoby jsou pro tělo nezbytné, protože slouží jako zásobárna energie. Jejich nadbytek je ale pro člověka škodlivý. Obezita vede k řadě zdravotních komplikací a může skončit i předčasným úmrtím.

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Jsem žena a jsem na to pyšná!

Ženy jsou úžasné bytosti, které si zaslouží, aby s nimi bylo zacházeno jako s princeznami. Nejsme ničí majetek, nejsme služky ani méněcenné, aby o nás museli rozhodovat jiní. Jako ženy jsme silné, překonaly jsme mnoho svých strachů, zvládly se postavit překážkám a dokázaly vytrvat. Jsme ženy, tak na to buďme pyšné!

Lenka Pospíšilová |6 minut čtení

Další články

Mohlo by vás zajímat

Jak se chová muž, když se mu líbí žena

Muži flirtují odlišně než ženy a své sympatie dávají také jinak najevo. Někdy jsou čitelné, jindy velmi záhadné. Jak tedy poznat, že se mu líbíte? Co znamená tajemné pousmání se nebo laškovné mrknutí?

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.