Zdravý životní styl

Zajímavosti Psychologie Zdraví

"Zdraví je stav úplného tělesného, ​​duševního a sociálního blahobytu, není to tedy pouze absence choroby nebo nemoci." Takto definovala zdraví Světová zdravotnická organizace (WHO) již v roce 1948. Celkové fyzické zdraví podporuje naše fyzická aktivita, lékařská péče, spánek a odpočinek, dostatečný příjem živin a tekutin a současně absence alkoholu a drog. Duševní zdraví podporuje naše schopnost si užívat život, přizpůsobování se podmínkám kolem nás, pocit bezpečí, dosahování našich cílů a zvládání stresu.

Sociálního blahobytu dosahujeme kvalitním životním prostředím kolem nás a celkovou kvalitou našeho života. Zdraví tedy není jenom jedno. Zdraví je výstupem mnoha vstupů. Zamyslete se nad nimi, děláte opravdu vše pro to, abyste byli zdraví.

Nejnovější Oblíbené

3 triky, kterými vás zkušení obchodníci přesvědčí téměř k čemukoliv

Jste přesvědčeni, že na vás reklama nepůsobí? Máme pro vás špatnou zprávu. Jak dlouhodobě upozorňují například behaviorální ekonomové, coby spotřebitelé nejsme ani zdaleka tak racionální, jak si myslíme. A zkušení marketéři a obchodníci toho umí využít...

Alžběta Švarcová |4 minuty čtení

PUNK: Co to je a kde vznikl?

Punk je vyjádřením vzdoru proti společnosti a svazujícím normám. Nechce jít s většinou, a tak si vytváří vlastní proud. Provokuje své okolí a snaží se všemožně nezapadat do žádných tabulek. To vše je vám o něm možná známo, ale věděli jste, že vznikl jako hudební styl v Anglii?

Lenka Bocková |8 minut čtení

Nejlepší osvědčené léky na kocovinu

Káva, voda, aspirin nebo ibalgin. Také jste zvyklí zahánět kocovinu léky a rychlými vyprošťováky? Zkuste tentokrát vsadit na polévku, dostatek tekutin a vitamíny.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Poznejte sílu přírodních esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou známé také pod názvem éterické. Jsou tím nejlepším, co nám může příroda nabídnout. V několika kapkách je ukrytá síla listů, květů i plodů rostlin, které lze využít k domácí aromaterapii, masážím i k provonění místností nebo šatní skříně.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Kdy je ten správný čas dělat velká rozhodnutí?

Důležitá rozhodnutí nás provázejí celý život. Ale kdy je ten správný čas je učinit? Kdy se rozhodnout mít dítě, koupit nemovitost nebo vstoupit do manželství?

Lenka Bocková |7 minut čtení

Další články

Mohlo by vás zajímat

Jak často mít sex ve zdravém vztahu?

V mládí a při počáteční zamilovanosti je milostný život nabitý vášní. Sex je pravidelný – někdy až moc – a všechno je skvělé a nespoutané. V určité fázi života však přijde chvíle, kdy si mnoho z nás položí otázku: Kolik sexu bychom vlastně měli mít?

Lenka Bocková |7 minut čtení

Červená, nebo zelená? Porucha barvocitu má různé formy

Říká se, že ženy vidí jinak než muži. Jestli je to pravda, nevíme. Jisté ale je, že existuje porucha vnímání barev zvaná barvoslepost. Jak takoví lidé vlastně vidí? Kolik rozeznávají barev a může člověk vidět pouze černobíle?

Lenka Bocková |7 minut čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.