Hodnotu toho nejcennějšího, co máme, si často uvědomíme až když o to přijdeme… Zdraví výrazně ovlivňuje kvalitu života, a proto bychom péči o něj neměli zanedbávat. Nečekejte, co pro vás udělají jiní. Ptejte se, co můžete pro sebe udělat vy sami – a ještě dnes. Začněte s námi cvičit, zdravěji jíst, kvalitněji spát nebo se hýbat jen tak pro radost a dobrý pocit k tomu. Způsobů, jak své zdraví podpořit, je celá řada. Jsme tady, abychom vám je pomohli objevit. Pusťte se do čtení.

Nejnovější Oblíbené

Kočky a toxoplazmóza: Dejte si pozor v těhotenství

Je to přítulné, něžné, vrnící a roztomilé stvoření. Kočka dělá společnost lidem již po mnoha tisíciletí a ve starověkém Egyptě byla dokonce uctívána. Někdy ale může chov kočky představovat riziko. Jedná se totiž o definitivního hostitele parazita Toxoplasma gondii, který může nastávajícím maminkám způsobit vážné problémy.

Dana Široká |6 minut čtení

Hypovitaminóza: Jak se projevuje nedostatek konkrétního vitaminu

Vitaminy patří mezi doplňkové výživové faktory, které jsou naprosto nepostradatelné pro život. Přestože si většina z nás myslí, že jich přijímá v potravě dostatek, není tomu tak vždy. Pozor by si měli dát zejména lidé držící jednostranně zaměřené diety (Atkinsonová, vajíčková, tukožroutská, bodová, keto dieta), profesionální sportovci a těhotné ženy.

Dana Široká |10 minut čtení

Zvládněte každodenní stres díky bylinkám

Stres v posledních dnech provází více či méně každého z nás, ať už se jedná o situaci ve světě, či osobní problémy. Stres nepůsobí pouze na psychiku, ale může působit také psychosomaticky. Pomoci mohou různé bylinky, jenž mají blahodárné účinky nejen na mysl, ale i na tělo.

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Průvodce otužováním krok za krokem. Čím je koupání ve studené vodě prospěšné?

Když vidíte fotky lidí koupajících se v zimě v řece, běhá vám mráz po zádech, ale zároveň vás to láká vyzkoušet? Klidně, proč by ne. Otužování je dobrodružství, do kterého se můžete pustit buď po hlavě, anebo s dávkou respektu. Z vlastních zkušeností vám radíme raději zvolit druhou možnost. Přece jen zdraví máte jen jedno a pokud jste byli do teď zvyklí na pořádně horké koupele, může to být pro vás šok.

Martina Janoutová |6 minut čtení

Bylinky, potraviny a výživové doplňky na podporu imunity nejen před COVID-19

Aktuální téma koronaviru se dotýká jak lidí, kteří jím už onemocněli, i těch, kterým se naštěstí vyhýbá. Snad každý si přeje, aby ho tato krutá mikroskopická „návštěva“ minula. Jak tomu ale pomoci? Zásadní je zdravé tělo a dobrá imunita i psychika. V tomto článku připomeneme různé cesty na podporu imunitního systému těla.

Karolina Kudynová |12 minut čtení

Další články

Mohlo by vás zajímat

Život milenky: Co když se objeví city?

Láska, nebo sex? Ať už vstupujete do mimomanželského vztahu z jakéhokoliv důvodu, dejte si pozor, aby hlavní motivací nebyla touha po novém vztahu. Toto přání by dost možná mohlo zůstat nenaplněno, a ještě by vám mohlo přinést řadu komplikací.

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.