Hodnotu toho nejcennějšího, co máme, si často uvědomíme až když o to přijdeme… Zdraví výrazně ovlivňuje kvalitu života, a proto bychom péči o něj neměli zanedbávat. Nečekejte, co pro vás udělají jiní. Ptejte se, co můžete pro sebe udělat vy sami – a ještě dnes. Začněte s námi cvičit, zdravěji jíst, kvalitněji spát nebo se hýbat jen tak pro radost a dobrý pocit k tomu. Způsobů, jak své zdraví podpořit, je celá řada. Jsme tady, abychom vám je pomohli objevit. Pusťte se do čtení.

Nejnovější Oblíbené

Poznejte sílu přírodních esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou známé také pod názvem éterické. Jsou tím nejlepším, co nám může příroda nabídnout. V několika kapkách je ukrytá síla listů, květů i plodů rostlin, které lze využít k domácí aromaterapii, masážím i k provonění místností nebo šatní skříně.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Naučte se masírovat sami sebe, zbavíte se bolestí hlavy, krku i zad

Ztuhlost krku, bolest hlavy nebo zad občas trápí každého z nás. Může za to strnulý posed, nepřirozené ohnutí, těžká manuální práce a také delší sezení u počítače. Pomoci od bolesti si však můžete i sami. Správnou samo-masáží dokážete uvolnit ztuhlé svaly, zbavit se otoků i nepříjemného pnutí.

Lenka Bocková |9 minut čtení

Osteoporóza straší ženy po porodu i v období menopauzy

Osteoporóza je dlouhodobé a nevratné onemocnění pohybového aparátu, které straší nejen ženy v období menopauzy. Přesto, že nelze zcela vyléčit, existují cesty, jak jeho příznaky zmírnit nebo jak propuknutí nemoci oddálit.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Problémy se zády: bolesti, nepřirozené zakřivení a skolióza

Bolesti zad trápí mnoho lidí a nepřichází nutně až v důchodovém věku. Stále více lidí má problémy se zády už kolem třicítky. Může za to náročná práce, špatný postoj nebo časté sezení u počítače?

Lenka Bocková |10 minut čtení

Jaké potraviny jíst, aby byly vaše zuby krásné a dásně zdravé?

Po krásných zubech a zdravých dásních touží každý. Mnoho lidí však trápí nejrůznější potíže jako odhalování krčků, časté tvoření kazu nebo dokonce parodontóza. Chcete-li si udržet zdravé a krásné zuby i v pokročilém věku, důležité je nejen správné čištění, ale i stravování.

Lenka Bocková |8 minut čtení

Seborea, atopický ekzém a další kožní onemocnění, která mohou potrápit děti i dospělé

Ekzém, dermatitida, seborea, psoriáza… Těch názvů označujících kožní onemocnění je tolik, že se v nich lze jen stěží vyznat. Nehledě na to, že všeobecná nevědomost o základních kožních problémech je velice rozšířená. Mnoho lidí se proto například osob s atopickým ekzémem štítí nebo se bojí, že se jím také nakazí. Je tedy na čase tyto mýty vyvrátit.

Martina Janoutová |10 minut čtení

Další články

Mohlo by vás zajímat

Jak často mít sex ve zdravém vztahu?

V mládí a při počáteční zamilovanosti je milostný život nabitý vášní. Sex je pravidelný – někdy až moc – a všechno je skvělé a nespoutané. V určité fázi života však přijde chvíle, kdy si mnoho z nás položí otázku: Kolik sexu bychom vlastně měli mít?

Lenka Bocková |7 minut čtení

Červená, nebo zelená? Porucha barvocitu má různé formy

Říká se, že ženy vidí jinak než muži. Jestli je to pravda, nevíme. Jisté ale je, že existuje porucha vnímání barev zvaná barvoslepost. Jak takoví lidé vlastně vidí? Kolik rozeznávají barev a může člověk vidět pouze černobíle?

Lenka Bocková |7 minut čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.