Naše vnitřní rozpoložení podstatně ovlivňuje nahlížení na většinu událostí, dějících se kolem nás. Není proto divu, že největší myslitelé všech dob odpradávna podrobovali duševní stav svému zkoumání. Psychologie je dnes již samostatnou vědní disciplínou, v rámci 19. století vyčleněnou z filozofie. Zabývá se studiem duševna a aspektů z něj vyplývajících. Poznejte spolu s námi způsoby, kterými přispějete ke zdravé psychické kondici a vpustíte do svého života čerstvý vzduch i tolik potřebné světlo.

Vliv hudby na zdraví a psychiku člověka

Říká se, že nejsilnějším smyslem je čich. Prostřednictvím různých vůní lze skoro až oživovat vzpomínky. Víte ale, že podobný vliv má na člověka také hudba? Při poslechnu písní vyplouvají na povrch nejrůznější emoce a vzpomínky se vracejí. Hudba ovlivňuje psychiku víc, než si myslíte.

Lenka Bocková |8 minut čtení

Závist: proč lidé rádi vidí neúspěch jiných?

Patří mezi sedm smrtelných hříchů, přesto nám jako jediný nepřináší žádnou potěchu. Proč tedy vlastně žárlíme? Čas od času cítí závist každý z nás, bez ohledu na to, jak moc sami sebe přesvědčujeme, že nežárlíme. Lze s ní pracovat tak, aby nám byla ku prospěchu? A proč tak rádi vidíme cizí neúspěch?

Lenka Bocková |7 minut čtení

3 triky, kterými vás zkušení obchodníci přesvědčí téměř k čemukoliv

Jste přesvědčeni, že na vás reklama nepůsobí? Máme pro vás špatnou zprávu. Jak dlouhodobě upozorňují například behaviorální ekonomové, coby spotřebitelé nejsme ani zdaleka tak racionální, jak si myslíme. A zkušení marketéři a obchodníci toho umí využít...

Alžběta Švarcová |4 minuty čtení

Nebojte se přijmout svůj věk aneb Stárnutí s grácií

Čas nedokážeme zastavit, ale v dnešní době to ani není potřeba. I navzdory plastickým operacím lze stárnout do krásy. Abyste si zachovala hezký vzhled i ve vysokém věku, je třeba na tom pracovat už v mládí. Krása, životní pohoda a vyrovnanost se totiž neobjeví ze dne na den.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Prokrastinace se netýká jen studentů, ale i lidí na home office

S prokrastinací se nejčastěji setkávají studenti. Učení na zkoušky odkládají, brouzdají po internetu nebo jiným způsobem odsouvají své povinnosti. Nechuť k plnění úkolů však může potkat kohokoliv, i zaměstnance na home office.

Lenka Bocková |7 minut čtení

Další články

Mohlo by vás zajímat

Barefoot alias bosoboty a proč si je (ne)pořídit

Barefoot boty alias bosobotky. Slyšel o nich skoro každý, kdo se aspoň trochu zajímá o své zdraví a správnou chůzi. Ale vyzkoušel je málokdo. Je ovšem tento fenomén opravdu tak prospěšný, nebo je to jen mnoho povyku a marketingu pro nic?

Luisa Sárová |7 minut čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.