Naše vnitřní rozpoložení podstatně ovlivňuje nahlížení na většinu událostí, dějících se kolem nás. Není proto divu, že největší myslitelé všech dob odpradávna podrobovali duševní stav svému zkoumání. Psychologie je dnes již samostatnou vědní disciplínou, v rámci 19. století vyčleněnou z filozofie. Zabývá se studiem duševna a aspektů z něj vyplývajících. Poznejte spolu s námi způsoby, kterými přispějete ke zdravé psychické kondici a vpustíte do svého života čerstvý vzduch i tolik potřebné světlo.

Nejnovější Oblíbené

Žena za volantem: Lze překonat strach z řízení?

Musím začít. Dneska už začnu – zítra začnu. Možná příští týden? Až nebude zima? Až bude sucho? I takto se projevuje strach z řízení. Obavy pramenící z nedostatku zkušeností jsou u žen velmi časté a vedou k neustálému odkládání této aktivity. Někdy se jeví jako vnitřní blok, který nelze překonat. Nebo lze?

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Strach z lidí aneb Jak se zbavit sociální fobie

Máte pocit, že se na vás všichni dívají? Každé uchechtnutí ve vašem okolí, je pro vás jasnou známkou, že jste všem pro smích? Dělá se vám těžko, když máte někoho oslovit? Problémem může být sociální fobie. Nenechte ji, aby vám přerostla přes hlavu. Léčba sociální fobie sice chvíli trvá, ale je účinná.

Martina Janoutová |8 minut čtení

Introvert vs. extrovert. Jaké je jejich vnímání světa?

Extroverti a introverti k sobě stojí v opozici – vyznačují se naprosto odlišnými rysy a vlastnostmi, ale přece mají cosi společného. Jejich postoj ke světu určuje jejich cesty a představuje směr, ze kterého čerpají životní energii.

Lenka Pospíšilová |9 minut čtení

Od maturity ke státnicím: Ověřený návod, jak se samostatně naučit ke zkoušce

Mezi maturitou a jednotlivými zkouškami na vysoké škole není velký rozdíl. Objem učiva je srovnatelný, ale studenti mohou být ze začátku zaskočeni tím, že se musí na zkoušku sami připravit. Nechybí jim nadání, zájem ani píle, chybí jim pouze zkušenost. Proto si v deseti stručných bodech uvedeme jeden zcela konkrétní návod, jak lze přípravu na zkoušku zorganizovat.

Ivana Cimbůrková |9 minut čtení

Naučme se být vděční za to, co máme

Zvykli jste si ve vašem životě vidět jenom samé překážky, které je třeba překonat? Možná, že jste přestali vnímat všechny ty dobré věci, co se okolo vás dějí. Právě těm je ale potřeba věnovat pozornost a neodsouvat je do pozadí.

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Další články

Mohlo by vás zajímat

Jak se chová muž, když se mu líbí žena

Muži flirtují odlišně než ženy a své sympatie dávají také jinak najevo. Někdy jsou čitelné, jindy velmi záhadné. Jak tedy poznat, že se mu líbíte? Co znamená tajemné pousmání se nebo laškovné mrknutí?

Lenka Pospíšilová |7 minut čtení

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.