Partnerské vztahy

Nevěra a co s ní? Trochu jinak

Odejde-li otec, odejde chleba. Platí pravidla, kterým racionálně absolutně nerozumíme a neumíme je uchopit. Jsou v nás od pravěku a nemá smysl se s nimi prát.

6 min na čtení

Autor:

Pokud muž odejde úplně a zvlášť k jiné ženě, podvědomě každá žena cítí nevyslovenou výčitku, která ji usvědčuje z čehosi nepopsatelně „nezvládnutého“, zahanbujícího. O to je prožitek nevěry ve vztahu pro ženu těžší. Muže si neudržela. Sice sama přesně nechápe, v čem její vina tkví, ale cítí se tak. A muž může odejít úplně. S ním možná i pomyslný chleba. Prožívá strach, frustraci, nejistotu. O sebe a o své děti. Matky nás na tyto situace měly připravit, ale ty, které tím prošly, ze zřejmých důvodů mlčí. Nám dcerám se styděly přiznat, že ten úžasný táta od rodiny, byl nemožný záletník. Nás ale na to nejbolavější, hořké, zhrzené a žárlivé naše „Já“, které se tak při útoku nevěry cítí a leze na povrch, nepřipravily.

Nechaly nás v iluzích růžového světa. Nepřipravené na to, se sami sobě postavit, postavit se i k situaci a světu. Všechny trváme na tom, abychom byly jediné a celý život milované. Bohužel, právě od onoho pravěku jsou muži zřídka kdy výhradně monogamní. Píše se snadno. Žije se hořce. Vlastní prožitek a situace je vždy individuální.

Jak se s nevěrou vypořádat? Co s milenkou na obzoru?

Tolerance českého národa k nevěře je nejvyšší v EU a máme pěknou druhou příčku.

Nevěra, ať je její příčina jakákoliv rozděluje ženy na manželky a milenky. Bohužel nevěra se stává dnes již běžnou součástí vztahu.

Máte-li jen zvláštní pocit a chcete-li rodinu udržet, nepátrejte. Pokud se partner přizná sám, budete to muset řešit tak jako tak. Nepřidělávejte vrásky. Máte-li děti, manželství „funguje“ a manžel je lidově řečeno „na značkách“, srovnejte především své vlastní myšlenky. Smiřte se s tím, že máte doma nevěrníka. Nevěra je většinou odpovědí na krizi ve vztahu. Při pátrání se vždy vystavujete riziku, že na otázku: „Ty někoho máš?“ zazní lakonická odpověď:“Ano, mám.“ Budete to vy, kdo se najednou bude muset účastnit řešení situace. Neřku-li, a nebylo by to výjimkou, budete celou situace řešit za obě hrdličky.

Pokud se ovládnete nepátrat a zvládnete polknout piluli hořkosti, můžeme přistoupit dále.

Zvažte svoje meze tolerance. Musíte sama dobře vědět, kolik jste schopna unést a na oko přehlížet.

Ve skutečnosti nepřehlížíte. Snažíte se pomalu pracovat na sobě i na vztahu, získat nadhled i čas. Většina podváděných žen se uzavře ve své bolesti a oplakává svůj zbořený sen o nikdy nekončící lásce. Plačte, ale včas přestaňte a začněte reálně přemýšlet.

Pro všechny ženy, kterým se váš manžel líbí, budete po zbytek života rohaté zvíře, už jen tím, že jste se vdala a stala se manželkou. Máte ho. V očích milenky je manželka nevraživé monstrum, které stojí v cestě její lásky. Vašemu drahému slouží stav manželský jako alibi, proč se milence nemůže věnovat. Váš právoplatný manžel je ovoněn zvláštním kouzlem nedobytnosti a nedostupnosti. Je to ale jen status quo. Smiřte se s tím. Vy ale máte svoji moc. Jaká je?

Pochopte ho, trochu ho potrapte a vyveďte z jeho rovnováhy a pak trochu vychovejte. Něžně a opatrně. Dělejte to ale pouze za předpokladu, že o něj máte zájem, chcete a dokážete mu odpustit, chcete udržet rodinu a váš vztah vám za to stojí. Pamatujte, že žádný recept není stoprocentní.

Základním psychoefektem nevěry, pokud se tedy jedná o krátkodobé vztahy, je to, že nevěrnému okoření a zpestří život. Muž omládne. Uteče ze šedi stereotypu. Zjistí, čeho všeho je ještě jako muž schopen, nejen při sexu. Je neuvěřitelně vynalézavý. Omládne a žije! Navíc, nedovolené či zakázané ovoce chutná nejlépe. Byla byste překvapená, o jak rozdílného člověka se jedná. Doma urputný milovník gauče, kterého všechno bolí a oplývá nechutí. U milenky mladík, který se i v padesáti cítí na lámání skály. Získejte objektivní nadhled a nelitujte ho. Ona milenka ho skutečně neošálila kouzelným nápojem ani nezmanipulovala. Byl přímým účastníkem celého aktu.

Znovu opakuji nepátrejte. Čím více budete slídit a žárlit, tím více bude prchat k útěšné náruči. Každá manželka má z pozice samice zvláštní instinkt, kdy je samec mimo hnízdo. Ani o tom nevíme. Je to ale tak. Využijte toho a svého drahého stavte do reálného světa. Překvapte ho neočekávanou návštěvou přátel, jinou aktivitou.

Nenechte ho vymýšlet dlouhé strategie, jak se vymanit z rodinných povinností, pokud máte pocit, že hledá zadní vrátka, jak uloupit pár cenných chvil s milenkou, ulevte mu. Nechte ho párkrát jít. Radost pomine. Bude mu divné, že to, co předtím nešlo, najednou jde. Začne přemýšlet. Když muž začne přemýšlet, neumí vykonávat další činnosti. Potřebuje se svěřit. A víte komu? Hádejte. I milenka na druhé straně si reálně začne uvědomovat, že růžový obláček se jaksi vytrácí. Začíná s nimi být manželka i v jejich drahocenných chvílích. Začne zcela přirozeně žárlit. Muž postupně zjistí, že doma je mu lépe. Ženy milenky obvykle nechtějí vašeho muže na plný úvazek. Co by s ním v té šedi dne v trenkách a ponožkách dělaly? Většina žen- milenek, dostane v kradených chvilkách od toho vašeho 100% emocí a 100% pozornosti. Ano, na úkor vás. Je to jen dočasné, nebojte. Zbytek času, kdy s ní váš manžel není, jen čeká na další vlnu 100% esence emocí. Celou dobu je ale on s vámi a vašimi dětmi. Milenky jsou holky úplně stejné jako manželky. Jen na jiné straně barikády. Mnoho z nich je hlavou v oblacích a naivně doufá v lepší zítřky. Neví, co to přesně znamená a co chtějí, ale věří. Mnohé z nich jsou zoufalé ženy, které se prostě bojí najít partnera a žít v normálním, vlastním a reálném vztahu. Takhle je to pro ně bezpečnější. Je vychovaný a otestovaný od vás. Hotové balení. Není potřeba iluzi obláčku milenek ještě živit vlastní žárlivostí. Znejte i vy svoji hodnotu.

Zaměřte svou pozornost především na sebe a své děti. Začněte se opečovávat a být aktivní. Celou dobu věděl, kde vás má a kde vás najde. Změňte své působiště. Trochu vás to rozptýlí a odreagujete se. Nečekejte, že si toho všimne hned. Pokud si váš drahý jen „odskočil“, vězte, že každý takový poměr jednou končí. Zatímco si odskočil, i vy si můžete užívat a po svém.

Obnovte své staré já a pohněte se ze svých vlastních rituálů rodinné šedi a připusťte si, že jste ho třeba málo chválila nebo že radost ze sexu a chuti po něm vytěsnily děti a rodinné povinnosti. I to se stává a je to běžnou součástí života. Jste si jistá, že jste nezapomněla i na jeho potřeby? Jste si jistá, že je ještě pro vás tím princem a nezačala jste ho přehlížet jen proto, aby vaše rodina byla čistočistá? Čistočistá pravidla domácnosti jsou jedna věc, ale dá se v nich život i žít a užívat? Kam se poděla vaše vzájemnost? Nechybí vám? Děláte a dělala jste něco proto, aby se nevytratila? Přemýšlejte, sepisujte, ale ještě nekonejte. Bude na to ještě ten správný čas. V okamžik, kdy růžový obláček dostane reálné trhliny a váš muž se najednou jaksi straní, ale přesto zůstává doma. Tam je vaše příležitost. Buďte jemná. Potichu. Váš vztah je v tento okamžik velmi křehký.

Mohlo by se hodit

Aktuální cena Novák Tomáš - Hádky v manželství -- Jak je řešit a předcházet jim v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )
Aktuální cena Nevěra a co s ní - Radim Uzel v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )
18
Newsletter

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.   V pořádku,