Partnerské vztahy

Jak oživit vztah

Každému z nás už určitě někdy zevšedněl vztah. Počáteční zamilovanost netrvá věčně, většinou tak rok až 2 a postupně omrzí.

Redakce,
17. prosince 2018 5 minut čtení


SDÍLEJTE ČLÁNEK

Časem už nemáme chuť ani čas psát zamilované dopisy, kupovat si dárky jen tak, překvapovat se, dělat romantická gesta. Není to ale škoda? Necítíte se na začátku vztahu snad nejkrásněji? Vzájemně si dokazujete lásku, jste tu nestále jeden pro druhého, nedovedete si bez sebe představit ani minutu. Proč ale tyto pocity tak rychle odezní?

Aby tyto pocity přetrvávaly, musí se vždy oba partneři ve vztahu snažit, aby vztah vypadal jako na začátku. Dělejte velká romantická gesta, dělejte co má váš protějšek rád, vzájemně se překvapujte. Vzpomeňte si, co váš miláček ocenil na začátku vztahu a začněte to opět praktikovat. Jedině tak znova zažehnete onu jiskru ve vašem vztahu. Mám pro vás pár rad, jak pro ženy, tak pro muže.

Rady pro ženy

Zamilované a povzbuzující vzkazy

Napište jednoduché zamilované, nebo povzbuzující vzkazy a schovejte mu je všude možně. Do peněženky, do kapsy u kalhot, do batohu/tašky, přibalte mu je ke svačině. Postačí jednoduché „Miluji tě!“ nebo třeba: „Měj krásný den, těším se na tebe.“ Fantazii se meze nekladou. Váš protějšek to určitě ocení a bude se cítit žádaný.

Připravte mu večer, podle jeho představ

Můžete pozvat jeho kamarády, udělat jim občerstvení, nakoupit pivo a nechat je koukat na nějaký sportovní zápas. Nebo mu zapnout jeho oblíbenou hru a nechat ho pár hodin v klidu hrát. Cokoliv, co má váš miláček rád. Vy navíc můžete tento čas využít pro sebe, nebo své kamarádky. Dvě mouchy jednou ranou!

Sexuálně ho překvapte

I milostný život časem není tak žhavý, jako na začátku vztahu. Zkuste ho překvapit nečekaným orální sexem, po kterém ale nebudete nic vyžadovat na oplátku. Můžete zkusit třeba i sex v přírodě, nebo na jiných veřejně přístupných místech. Kupte si sexy prádlo a udělejte mu striptýz, nebo předstírejte, že jste jeho nová uklizečka/studentka/učitelka apod. Pokud nevíte, čím byste ho potěšila, zkuste narovinu zeptat na jeho sexuální fantazie. Inspiraci můžete čerpat například i z porna.

Rady pro muže

Připravte jí večer vanu a masáž

Připravte horkou vanu, dejte do ní pěnu, možná i okvětní lístky růži, k tomu otevřete její oblíbené víno (nebo něco jiného, co má ráda), jahody s čokoládou a zapalte po koupelně svíčky. Přitom jí můžete umýt záda nebo si vlézt do vany s ní. Po koupeli si vezměte aromatický olejíček a udělejte ji dlouhou masáž celého těla.

Ukliďte celý dům

Nemyslím tím jen umýt nádobí. Myslím tím pořádný úklid celého domu/bytu. Vysajte, vytřete, převlečte postele, vyperte, utřete prach. Pokud vaše drahá odchází z práce s pocitem, že jí „druhá směna“ čeká doma, ovšem přijde a vše bude udělané, bude vám nesmírně vděčná a určitě vám vaše snažení bude chtít nějak oplatit.

Noste ji bezdůvodně kytice

Toto není jen jednorázová akce, zkuste ji nosit květiny každý týden nebo čtrnáct dní. Pokud jste ji kytice dával jen na narozeniny, bude si možná zpočátku myslet, že jste něco provedl a chcete se tím omluvit. Nebojte, pokud to budete praktikovat častěji, budete jí každý týden dělat ohromnou radost a bude se díky vám cítit krásně a vyjímečně. Pokud se tak bude cítit, bude tyto pocity vyzařovat i navenek.

Rady pro oba

Založte blog

Založte ji/jemu blog a piště tam, co vás napadne. Můžou to být básničky, příběhy, vaše zážitky, důvody proč ji/jeho milujete. Zkrátka cokoliv, čím chcete vyjádřit své pocity. Můžete na něj psát klidně pár měsíců, aby byl obsah dosti velký. Potom stačí, když ji/mu předáte onu adresu blogu a je hotovo. Přispívat na něj pak můžete pořád.

Sklenice se 100 důvody PROČ

Vymyslete 100 důvodů, proč váš protějšek milujete, za co jste ji/mu vděční. Napište je zvlášť na papírky, ty pak hoďte do zdobené sklenice. Tento nápad může posloužit třeba i jako dárek k narozeninám/výročí.

Napište „Vaši knihu“

Kupte hezčí sešit s pevnými deskami a nazvěte ho „Naše kniha“. Každou stránku potom udělejte jako jeden měsíc, kam napíšete, co všechno jste podnikli, zažili. Můžete přidat i lístky do kina, na festival, do divadla, kde jste společně byli nebo vaše společné fotky. Každou stránkou potom můžete obohatit nějakým citátem, či vzkazem.

Komunikujte!

Jeden z nejdůležitějších bodů, platící pro každý, i nemilostný vztah. Buďte k sobě upřímní, nebojte se mluvit o vašich pocitech, nic v sobě neduste. Zároveň se snažte vždy pochopit názor a pocity toho druhého. Snažte se nenaštvat, pokud vám miláček něco vyčítá, ale nejdříve se zamyslete, jestli na onom tvrzení není něco pravdy. Praktikujte „komunikační hodinku“ každý den, nebo ob den. Využijte pro ni třeba společný čas u večeře, snídaně nebo večer u televize.

Vnímejte se zároveň a myslete na ni/něj

Vnímejte, co vám váš protějšek říká, co se ji/mu líbí, co jsou její/jeho přání a tužby a snažte se je vyplnit. Mluví často o tom, že potřebuje zajít ke kadeřníkovi? Zkuste ji k němu sám objednat. Mluví často o nové hře, která vyšla? Kupte mu ji. Zkrátka a dobře, naslouchejte si navzájem a myslete na blaho své polovičky.

SDÍLEJTE ČLÁNEK

18
Přidat k oblíbeným
0
Vstoupit do diskuze
Stáhnout PDF

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.