Mohou vlasy obyčejné smrtelnice vypadat tak nádherně jako vlasy televizních hlasatelek, hereček a modelek? Vyzkoušejte tipy, jak je zkrásnit i bez zástupu kadeřnic.


Nemusíte se stříhat nakrátko, ani chodit do parukářství. Ke krásným vlasům stačí jen pár triků. Efekt některých zpozorujete ihned, zatímco vliv jiných, vzhledem k jejich udržovacímu charakteru, oceníte časem. Následující rady dobře sedí na každý typ vlasů, můžete je tak bez obav vyzkoušet i vy.

Zbavte se roztřepených konečků

Pokud se někdy „bavíte“ lovením zničených konečků s nůžkami v ruce a jejich odstřiháváním vlas po vlasu, klidně s tím přestaňte. Nestojí to za to. Vzhledem k celkovému počtu vlasů na hlavě beztak pomůžete jen zanedbatelné části. Raději si nechejte konečky zkrátit naráz.

Při dobré kvalitě vlasů vám k lepšímu vzhledu pomůže odstřihnutí posledních 5 cm. Je-li kvalita naopak horší, je vhodné zástřih prohloubit – třeba až o 15 cm.

Patříte-li k těm, kteří na délku vlasů úzkostlivě hledí a počítají každý narostlý centimetr, nemusíte smutnit – zastřižením získají vlasy opticky na objemu, budou vypadat živěji a vitálněji. O co do délky přijdete, to se vám vrátí na celkovém dojmu. A o ten jde přeci především.

Pozor na kabelky

Máte vlasy po ramena nebo o kousek delší a nosíváte je rozpuštěné? Pak si dejte pozor na kabelky přes rameno. Ty totiž dokáží vlasy pořádně poničit. Třením pásku kabelky o vlasy, které se pod něj náhodně dostanou, dochází k narušení vlasové struktury a postupnému ulamování vlasu v nejvíce namáhaném místě.

Chcete-li tomu zabránit, zvolte jiný typ účesu nebo kabelky – k rozpuštěným vlasům jsou šetrnější kabelky nošené přes ruku nebo křižně přes hruď.

Vlasy oplachujte zásadně octem

Je až s podivem, co běžný ocet dokáže. Oplachování vlasů octem je stará babská rada, která 100% funguje. Vlasy získají lesk a velmi dobře se rozčesávají – dokonce lépe než po kdekterém značkovém kondicionéru. A právě ten, díky používání octu, již nebudete potřebovat.

Aplikace je velmi jednoduchá. Do poslední vody, kterou vlasy po mytí oplachujete, nalijte trochu obyčejného octa. Postačí ten, který běžně kupujete v potravinách. Vlasy jím pořádně opláchněte a běžným způsobem osušte. Ocet z vlasů již nevymývejte.

Pokud se obáváte načichnutí vlasů charakteristickým octovým pachem, pak vězte, že je takřka nerozpoznatelný a během několika hodin vyprchá. Navíc jej přidaná hodnota z lesklých a velmi snadno rozčesatelných vlasů bohatě vyváží.

Mokré vlasy rozčesávejte s vyšší opatrností a nepřesušujte je

Vlasy trpí při každém necitlivém rozčesávání. Jsou-li navíc mokré, vyznačují se zvýšenou elasticitou, která v kombinaci s nešetrným pohybem hřebenu přispívá k přílišnému natahování vlasu. To by samo o sobě zase tak nevadilo, dojde-li však v tomto stavu k přetržení vlasu, část, která zůstane, je často poničená ve většině své délky. Vlas, který dříve býval rovný, je pak nepřiměřeně zkroucený.

K česání mokrých nebo zvlhlých vlasů si proto pořiďte hřeben se zuby dále od sebe nebo speciální rozčesávací kartáč. Po umytí je pak ani není vhodné přesoušet vysoušečem. Fénem je vyfoukejte jen tak, aby z nich neodkapávala voda, a abyste měli příjemný pocit na hlavě. Pak je nechejte přirozeně doschnout.

Má kvalita šampónů vliv na hustotu vlasů?

Počet vlasů je každému z nás geneticky dán – jinými slovy, člověk má pod pokožkou jen určitý počet vlasových váčků. Žádný šampón je nemůže vytvořit. Správnou péčí o vlasy, nízkou hladinou stresu, duševní hygienou a zdravou stravou lze však mnohé ovlivnit – např. množství přirozeně vypadávajících vlasů a jejich obměnu.


SDÍLEJTE ČLÁNEK
23
Přidat k oblíbeným
0
Vstoupit do diskuze
Stáhnout PDF