Partnerské vztahy

Co nedělat, když se s vámi rozejde partner

Většina z vás to nejspíš zažila, pokud ne, možná vás to teprve čeká. Lidé se scházejí a stejně tak i rozcházejí.

Redakce,
01 února 2019 4 minuty čtení


0

Každý, kdo si již nějakým rozchodem prošel, moc dobře ví, jak je to bolestivé. Jeden den si žijete jako v pohádce a o den později se váš hrad rozpadne na malé drobky. Tím ale svět nekončí. Jednou budete mít opět pro koho žít. Navíc budete poučeni ze svých předchozích chyb, což přidá vašemu dalšímu vztahu na ještě větší dokonalosti. Ještě, než si najdete nového partnera, musíte se vypořádat s tím bývalým. Při tomto období udělají lidé na obou stranách neskutečné množství věcí, kterých později litují. Proto vám v našem článku poradíme, čemu se při rozchodu vyvarovat.

Nevnucujte se

Pakliže si máte někdy najít nového partnera, který si vás zaslouží, měli byste komunikaci se svým bývalým/bývalou co nejrychleji ukončit. Má to hned několik pádných důvodů. Váš partner se s vámi rozešel. Už se k vám nevrátí! Rozhodně ne teď a ani v nejbližší budoucnosti. Pokud by se k vám náhodou vrátil, nejspíš to bude z lítosti, ale takový vztah je velmi rychle předurčen k záhubě.

Dalším důvodem, proč ukončit komunikaci je fakt, že vašemu bývalému partnerovi bude jistě dělat velice dobře, když mu ukážete, jak moc vám chybí a jak bez něho nemůžete žít. To je špatně. Mrzí vás to, ale co se stalo, to se stalo. A i když vás to bude v hloubi duše rvát na kusy, snažte se mu zkrátka nepsat. Vyhnete se tak zbytečnému ponížení, které stejně nikam nepovede.

Rozejděte se v dobrém

Ač vám váš bývalý partner ublížil, zachovejte chladnou hlavu a využijte asertivního chování. Rozhodně nezačínejte s pomluvami a speciální rada pro pány, nikomu neposílejte odvážnější fotky vaší přítelkyně. Je to veliký problém, který může skončit až u soudu. K vašemu bývalému se chovejte slušně, omezte vulgární výrazy a snažte se ukončit váš vztah v klidu. Zachováte si tak důstojnost a necháte si pootevřené dveře do budoucna - člověk nikdy neví.

Nevymýšlejte si

Milovali jste vašeho partnera? Dobře, pak mu rozhodně nepište, že jste ho vlastně nikdy nemilovali. Je to lež, která má za účel co nejvíce ranit druhou osobu, ale většinou tím ve výsledku ublížíte jen sami sobě. Také si nevymýšlejte před vašimi kamarády, až jim budete sdělovat podrobnosti vašeho rozchodu. Vždyť jste se ve vztahu cítili dobře, měli jste danou osobu moc rádi. Proto nemá cenu všem vykládat, jak špatný byl váš partner v posteli, když jste si sex s ním vždy užili.

Nehrajte to na lítost

Pokud si myslíte, že se váš partner vrátí z lítosti k vám, jste na omylu. Takhle vztahy zkrátka nefungují a váš partner se s vámi rozešel z nějakého důvodu. Když mu napíšete, jak jste na dně nebo si vymyslíte nevyléčitelnou nemoc, nic se nezmění.

Neubližujte si

Sebepoškozování nemá žádný smysl, nijak vám to nepomůže, nikdo vás litoval nebude. Jediné, co si tím dokážete je, že jste slaboch. Musíte bojovat, postavit se pevně na nohy a snažit se žít život dál. Také bychom chtěli upozornit na problém s alkoholem či jinými návykovými látkami. Ano, na chvíli vám uleví, pomůžou vám se dostat z těch největších potíží, ale ve výsledku nic neřeší. Místo alkoholu se jděte proběhnout ven, začněte na sobě pořádně makat, přijdete tak na zcela jiné myšlenky.

Nespěchejte s novým vztahem

Řada lidí začne po rozchodu hledat ihned novou lásku. To je špatně. Rozchod je něco, co si musíte prožít. Jinak se ze svých chyb nepoučíte. Navíc nový vztah vám nijak nepomůže a s největší pravděpodobností při něm ublížíte nejen vaší nové lásce, ale také sobě. Užijte si single stavu a až budete cítit, že k vašemu ex partnerovi nic necítíte, pak teprve se začněte rozhlížet po okolí.

Rada na závěr

Víme, že to bolí a víme, že vám nemůžeme přikazovat, jak se máte při rozchodu chovat. Zkuste se na vše dívat, jako na zcela novou příležitost. Nyní se vám opět otevírá ten obrovský svět, ve kterém žijí miliony lidí, kteří čekají, stejně jako vy, na svého vysněného partnera.

Pokud si však stále myslíte, že tohle byla vaše spřízněná duše, nesnažte se ji získat zpět za každou cenu. Ne teď. Vyčkejte pár let a pak danou osobu kontaktujte, pozvěte ji třeba na kávu a uvidíte, zda existuje vaše společná budoucnost.

Druhá šance ve vztahu: Jak získat zpátky milovanou osobu

Klára Kubáčková |5 minut čtení

76
0
SDÍLEJTE ČLÁNEK

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.