Partnerské vztahy

6 zaručených tipů, jak využít rozchod ve svůj prospěch

V ruce žmouláte kapesník, přes uslzené oči sledujete romantický film. Hlavou se vám honí výčitky, sebelítost a otázka, proč to tentokrát (zase) nevyšlo.

Redakce,
21. prosince 2018 4 minuty čtení

41611243_s.jpg
i

Foto: 123RF


SDÍLEJTE ČLÁNEK

Každý rozpad vztahu, do kterého jste vkládali své naděje, je bolestivý. Po srážce s realitou zbydou jen oči pro pláč, nitro proděravělé jako cedník a mysl naprogramovaná jediným směrem: donekonečna rozebírat, co bylo špatně a šlo udělat lépe.

Smutek z rozchodu, žal nad nespravedlivým osudem i bol nad novým ránem bez milované osoby, nelze setřást během jednoho dne. Dopřejte si čas. Máte-li pocit, že beztak jinak nemůžete, analyzujte, poplačte si. Ale pak toho včas nechte a vezměte rozum do hrsti.

Vztah nevyšel? Vaše druhá polovička – ta správná – na vás čeká

Víte-li, že i přes bolestnou zkušenost, kterou právě zakoušíte, o nového partnera v budoucnu stojíte, vězte, že někde na vás čeká. Na Zemi žije přes 7,5 miliard lidí a vaše druhá polovička, ta nadmíru kompatibilní, je mezi nimi. Nyní máte konečně možnost, najít ji. Začít hledat ale nemusíte hned.

Nebojte se být na čas single. Využijte rozchod ve svůj prospěch a probuďte v sobě své lepší já.

Nespěchejte. Právě teď se nemusíte nikomu podřizovat, ani se smiřovat s kompromisy. Pečujte o sebe, hrajte si, vzdělávejte se, užívejte si. Zasloužíte si to. Tady je šest tipů, jak vykročit dál – zářivé spektrum nových možností je vám otevřeno.

 1. Vyrazte ven, bavte se

  Běžte do společnosti. Pobavit se s přáteli, trošku si vylít srdíčko, ale hlavně – načerpat novou sílu a inspiraci. Co bylo, bylo. Negativní emoce vyplavte v posilovně nebo je setřeste v rytmech latinsko-amerických tanců na lekcích zumby.

  Teď je ta pravá příležitost začít i se sportem. Nebo jej znovuobjevit. Potěšte duši dávkou endorfinů a zlepšete si kondici. Nemusíte trénovat na olympijský víceboj, pro fit tělo bez frustrace plně postačí i obyčejné plavání nebo běh. S kamarádkou pak večer zajděte do kina nebo do divadla.

 2. Hoďte to na papír

  Ne nadarmo se říká, že „papír snese všechno“. Zbavte se negativních myšlenek psaním. Vypište vše, na co vám jen mysl přijde. Nejde o sloh ani stylistiku, tahle esej je jen pro vás. Místo klávesnice sáhněte po tužce a papíru. A až dopíšete? Papír roztrhejte, spalte, vyhoďte – a nechejte to špatné odejít s ním. Konečně máte místo na přísun pozitivních myšlenek.

 3. Tančete

  Ač se vám to zdá jakkoliv absurdní, tuhle radu nezapomeňte vyzkoušet. Naplňte svůj den pozitivní energií od samého začátku. Nalaďte svou oblíbenou hudbu, zaposlouchejte se a tančete – bláznivě a klidně hned od rána. Jenom drobnost – než začnete myšlenky na ex zadupávat do země, ujistěte se, že vás a vaše sousedy dělí dostateční síla izolačního materiálu.

 4. Facebooku se vyhněte obloukem

  Vysedávání u počítače nesvědčí nikomu – a vám teď obzvlášť. Vyvarujte se listování fotek na profilu ex i úvahám na téma, jak rozpad vztahu zaprezentovat na své oblíbené sociální síti. Vraťte se do reálného života a nechejte ten internetový plavat s proudem o závod.

 5. Cestujte a učte se

  Kupte si last minute letenku za pakatel a udělejte si nezapomenutelný víkend. Vyzkoušejte proslulé lázně v Budapešti, ochutnejte pravou italskou zmrzlinu v Římě nebo si zaleťte na currywurst – německou specialitu rychlého občerstvení, do Berlína.

  Zároveň máte příležitost posunout hranici svého vědění zase o kousek dál. Jaký nový jazyk se naučit a ve kterém se zdokonalit? Dodělat si maturitu, získat vytoužený VŠ diplom nebo rozšířit řady absolventů U3V? Stanovte si cíl, kterého chcete dosáhnout a vyrazte mu vstříc.

 6. Rozmazlujte se

  Kabelka od Louis Vuitton nebo nový model Bugatti? Je to jen na vás a objemu vašeho konta. Budiž vám však útěchou, že mysl občerství i nová kniha – bez průvanu v peněžence a výčitek v hlavě. Za odměnu nad svou šetrností si cestou z knihovny nezapomeňte zajít na dobrý oběd – dieta nedieta, hřešit se musí alespoň po trochách.

Ať se již rozhodnete podniknout cokoli, dělejte to pro sebe a pro svůj nový život. Je zbytečné dívat se zpět. Jste nyní silnější než dříve. Samostatní a schopní vykročit dál. Na své další cestě nasbíráte nejen novou inspiraci, ale poznáte i nové přátele.

SDÍLEJTE ČLÁNEK

16
Přidat k oblíbeným
0
Vstoupit do diskuze
Stáhnout PDF

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Pokračováním souhlasíte s podmínkami.