Sourozenci

Narození dalšího miminka je pro všechny členy rodiny velkým okamžikem, na který se všichni těší. Péče o novorozence bývá zpočátku velmi náročná. Neměli bychom však opomíjet ani starší děti. Pokud bychom jim totiž nevěnovali dostatek pozornosti, mohly by se snadno začít cítit odstrčené.

Díky každodenní vzájemné interakci se sourozenci postupně učí, jak se chovat k druhým i jak vyřešit drobné rozepře a hádky ke spokojenosti obou stran. Poradíme vám, jak předcházet sourozenecké rivalitě i žárlivosti. Zjistěte, jak pomoci dětem k vybudování vzájemného láskyplného vztahu, ze kterého budou těžit nejen v dětství, ale i v dospělosti.

Jak se žije se "stigmatem" jedináčka

Lenka Bocková | 6 minut čtení

Jsou rozmazlení, sobečtí, neustále se vztekají, vyžadují pozornost a snaží se všemi prostředky dosáhnout svého – přesně takové panují předsudky o jedináčcích. Ve společnosti neustále přetrvává názor, že rodina znamená dvě děti. Proč je na jedináčky pohlíženo skrz prsty?

Sourozenci a vztahy mezi nimi

Redakce | 4 minuty čtení

Když se nám narodí první potomek, jsme všichni jako u vytržení – chodíme kolem miminka po špičkách, věnujeme mu tu největší péči, jaké jsme schopni, chlubíme se tím „svým zázrakem“ známým.

Další články

Mohlo by vás zajímat

Jak se chová muž, když se mu líbí žena

Lenka Bocková | 6 minut čtení

Muži flirtují odlišně než ženy a své sympatie dávají také jinak najevo. Někdy jsou čitelné, jindy velmi záhadné. Jak tedy poznat, že se mu líbíte? Co znamená tajemné pousmání se nebo laškovné mrknutí?