facebook pixel
Dopis příteli
Přátelé

Dopis příteli

V životě člověka jsou chvíle, kdy je vděčný za své přátele. Říká se, že není důležitý počet přátel, ale jejich kvalita.

1 min na čtení, 


I já se řídím touto starou dobrou pravdou. Nemám mnoho přátel, ale ti, které nazývám přáteli, stojí opravdu za to.

A z toho, ačkoli skromného, počtu přátel patříš Ty mezi nejlepší. Často se v myšlenkách vracím k tomu dni, kdy jsme se poznali a v duchu se usmívám. Věřím, že si na ten den pamatuješ i Ty. Ačkoli to již bylo dávno, přesto mám pocit, jakoby to bylo včera. Myslím si, že v té chvíli jsme vykročili společně na dlouhou životní cestu přátelství, které se postupem času prohlubovalo a upevňovalo stále více.

Stal ses mým přítelem, spřízněnou duší, člověkem, na kterého se mohu kdykoliv obrátit a důvěřovat mu. Říká se, že najít dobrého přítele znamená, najít poklad.

Si pro mě člověkem, který byl svědkem mých pádů, nezdarů i úspěchů. Člověk, který mě nikdy za nic nesoudil, ale trpělivě poslouchal a radil dobrým slovem. Člověk, který při mně stál i tehdy, když jsem nebyl sám sebou a celý svět se mi třásl pod nohama. Byl si to Ty, kdo mi dodával odvahu a snažil se přivést mě na správnou cestu života.

Znáš všechny mé nedostatky, nic před Tebou není ukryto, nebojíš se mi otevřít oči, když se bezhlavě řítím do životní křižovatky na plný plyn. Si stále se mnou když tě potřebuji a mohu se o Tebe opřít jako o pevný pilíř, který nikdy nespadne. Společně jsme prošli a přecházíme mnohými životními bouřemi, ale i rovnými pohodovými cestami.

Někdy v životě potkáme někoho, kdo nám život změní, udělá z něj snesitelné místo. Jednoduše z nás udělá člověka, jakým je nám souzeno se stát. A myslím si, že to může být právě přítel. Ten jeden, při kterém můžeme být sami sebou bez přetvářky či masky.

Pro mě jsi TY tím člověkem!

Někdo jednou vyslovil velmi moudrou větu o tom, kdo je to skutečný přítel. "Přítel je ten, který zůstává, když všichni ostatní odešli."


6

Líbí se vám tento článek?
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už Vám nic neunikne!

Newsletter

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.   V pořádku