Přestože si partnera nevybíráte dopředu podle znamení zvěrokruhu, horoskop vám může naznačit, jaký z něj bude táta. Na přístupu k výchově se podílí mnoho faktorů a může se v ní promítnout i znamení, v němž se váš vyvolený narodil. Kteří muži jsou jako stvořeni pro to, být milujícími otci?


Znamení zvěrokruhu ovlivňuje celou povahu člověka. Sice nás výrazně nedeterminuje, ale je rámcem pro to, jaké zájmy nás baví, co v životě preferujeme a čeho chceme dosáhnout. Mezi kvality, jež mohou předznamenat hvězdy patří také postoj k dětem a přístup k výchově. Jaký otec bude váš partner? Bude milujícím a obětavým tatínkem, nebo spíše silným vzorem?

Beran

Muž ve znamení Berana je plný energie, inspirace a nových nápadů. Má silnou touhu dosáhnout svých cílů a prosadit se. Je to velký bojovník, který se umí postavit za své plány a cíle. Jeho životní energie a kreativita z něj dělají ambiciózní a silnou osobnost.

Svůj postoj k životu často přenáší na své potomky – učí je být nejlepší, ale někdy na ně klade až moc velké nároky. Beran je soutěživý a chce, aby jeho děti vyhrávaly. Je aktivní a často podniká s dětmi výlety, zvláště ty sportovní.

Beran preferuje aktivní přístup k životu a je tak neustále v pohybu.

Mezi jeho mínusy patří nedostatek empatie. Se svými dětmi sice tráví hodně času a ve sportu a aktivitách jim dokáže poskytnout podporu, ale dlouhé hluboké diskuze od něj neočekávejte.

Muž ve znamení Berana umí naplánovat perfektní rodinný víkend a dokáže dětem zajistit nekončící zábavu. Na druhou stranu, jako správný Beran je také pěkně paličatý a někdy neuznává jiný názor než ten svůj. Působí autoritativně.

Býk

Pro tátu Býka je důležité zejména to, aby svou rodinu zabezpečil. Je velmi pracovitý a spolehlivý. Svou lásku umí dát najevo pochvalou, své děti motivuje a chce jim předat jen to nejlepší. Muž v tomto znamení umí naslouchat, ale ne příliš dobře rozmlouvat. Ve svém okolí nerad vidí hádky a přílišné emocionální projevy neumí moc dobře zpracovat.

Pro rodinu je stabilním elementem, který ji drží pohromadě. Je klidným přístavem a kotvou, která poskytuje útěchu a jistotu. Býk je vřelým otcem, který své děti podporuje ve všem, pro co se rozhodnou. Občas se u něj ale mohou objevit až přehnané nároky. Skoro nikdy se však nerozčílí, je velmi klidný a má dobré srdce.

K životu přistupuje realisticky a jako zemské znamení stojí vždy pevně na nohou. Býk se snaží vybudovat u dětí vztah k přírodě. Není příliš velkým zastáncem moderních technologií a preferuje klasickou výchovu. Děti učí praktickým věcem.

Blíženec

Táta Blíženec je zábavný, starostlivý, ale také přísný. Je hodně aktivní a pracovitý, takže jej doma moc neuvidíte. Muž ve znamení Blíženců je intelektuálně založený, rád získává nové znalosti a učí se nejrůznějším dovednostem. Má výborné komunikační schopnosti, je rád centrem pozornosti, přičemž ve společnosti exceluje svými vědomostmi a inteligencí.

Otec ve znamení Blížence je zábavným parťákem pro kdejakou neplechu. Děti umí zabavit a být jim dobrým kamarádem. Současně však je i rázným a neoblomným arbitrem, který trvá na svém a jeho slovo je zákon.

V dětech vzbuzuje důvěru, ale zároveň také úctu. Jeho potomci si jej váží a nechtějí jej zklamat. Táta blíženec umí být vtipný společník na rodinném výletě (když má zrovna čas), ale také přísný učitel snažící se předat dětem co nejvíc vědomostí.

Rak

Empatický a rodinně založený Rak je dokonalým otcem. Láska je pro něj důležitá, což z něj dělá milujícího a oddaného tátu. Rak preferuje rodinný život a rád tráví čas se svými blízkými. Umí se snadno vcítit do druhých a ve společnosti tak bývá oblíbený. Je dobrým a oddaným kamarádem ochotným kdykoliv pomoci.

Povaha Raka sama o sobě dokazuje, že tento muž je jedním z nejlepších tátů. Jeho rodina pro něj znamená všechno a nic není důležitější než ona. Jako partner je věrný, jako otec je hodný a laskavý. Umí pohladit, ale zároveň zvládne udržet disciplínu.

Mírným negativem je až přehnaná starostlivost a úzkost o své potomky. Muž ve znamení Raka by pro rodinu udělal cokoliv. Dokáže vytvořit hřejivý domov. Baví jej starost o teplo rodinného krbu – rád pracuje okolo domu nebo zahradničí.

Lev

Přirozená autorita z muže Lva přímo vyzařuje. Je to charismatický společník stojící vždy v centru pozornosti. Lev má rád všechno pod kontrolou, má dobré organizační schopnosti a silnou osobnost. Je povaha z něj dělá vůdčí osobnost. Lev se rád chlubí a rád také dává na odiv úspěchy svých potomků.

Muž v tomto znamení je milujícím otcem, pro kterého jeho rodina a děti znamenají všechno na světě. Táta Lev rád organizuje oslavy a společenské akce, kde se může pochlubit svými dětmi, na které umí být náležitě pyšný.

Lev je nekompromisní – nevodí své děti za ručičku, ale učí je vybojovat si své vlastní války. S jeho výzbrojí.

Panna

Muž ve znamení Panny je dalším ztělesněním skvělého otce. Je to úžasný a pečující táta, který nikdy nezmešká žádný zápas, představení ani třídní schůzku. Jeho děti jsou pro něj prioritou. Muž Panna je velmi pracovitý, svědomitý a pečlivý. Stojí pevně nohama na zemi, nestaví vzdušné zámky, ale vždy se soustředí na reálné věci.

Je pořádný, a tak trochu perfekcionista. Uspořádány chce mít nejen věci kolem sebe, ale také vlastní život. Není příliš emocionálně založený, své pocity obvykle dusí v sobě.

Táta Panna možná neumí být nejzábavnějším kamarádem, ale můžete se spolehnout, že bude vždycky tam, kde ho potřebujete. Je vrbou, která děti podrží, ať se děje cokoliv.

Váhy

Toto vzdušné znamení není zastáncem hádek a konfliktů, proto se jim obloukem vyhýbá. Muž ve znamení Vah je přemýšlivý a má klidnou povahu. Do ničeho se nevrhá po hlavě a nerad dělá velká rozhodnutí. Bude-li třeba potomka napomenout, tato povinnost nejspíše zbyde na vás.

Muž Váha není vždy tou správnou autoritou, ale je to milý a dobrosrdečný otec. Jeho předností je smysl pro spravedlnost. Je férový a dokáže urovnávat hádky, i když je nemá rád.

Táta Váha povede děti ke hře na hudební nástroje a bude posilovat jejich filozofické myšlení čtením poezie. Je také vtipným a zábavným společníkem. Málo kdy však dětem určuje hranice, ale dopřává jim neřízenou volnost.

Rodičovský dotek ovlivňuje vývoj dítěte

Klára Kubáčková |4 minuty čtení

Štír

S mužem narozeným ve znamení Štíra si o vážných věcech moc nepokecáte. Štír neumí dávat najevo své emoce, natož o nich s někým hovořit. Běžná konverzace se proto občas strhne v hádku plnou vzteku a křiku. Muž Štír je ovšem sebevědomá a silná osobnost.

Nepotřebuje slova, aby potomka podpořil – jeho intuice je natolik silná, že okamžitě vycítí, co se děje. Děti před ním nedovedou zatajit žádnou lež, protože táta Štír ji okamžitě odhalí.

Pro své děti je ochráncem. Chce pro ně jen to nejlepší, především pak aby byly v bezpečí. Vyžaduje také dodržování stanovených pravidel a píli. Muž Štír je vytrvalý a na výsledky si klidně počká.

Střelec

Ohnivý Střelec je zásadový, nespoutaný a optimistický. Tátou se často stane až v pozdějším věku, nejprve si musí do syta užít své svobody. Střelec je neustále plný energie a nových nápadů, je rozeným optimistou. Je velmi upřímný, což může působit netaktně.

Táta Střelec umí být spontánní, takže očekávejte spoustu neplánovaných akcí a výletů. Je také rozený bavič, pro děti je spíše kamarádem nežli autoritou.

Jeho dobrodružná povaha z něj činí skvělého rodiče – na své děti má vždycky čas. Rád s nimi podniká výlety a objevuje nová místa. Přestože někdy působí mírně nezodpovědně, pro své děti by udělal cokoliv.

Kozoroh

Kozoroh není podle astrologů tím nejlepším otcem. Bývá nedostupný až chladný, ve skutečnosti je však milující. Snaží se být skvělým otcem, i když mu to někdy nevychází. Na své děti občas klade až příliš vysoké nároky a od svých potomků očekává, že se budou chovat jako dospělí.

Táta Kozoroh možná neumí projevovat lásku tolik jako jiná znamení, jeho děti jsou pro něj však na prvním místě. Je hráčem v pozadí, který se snaží dopomoci potomkům k jejich cílům. Je motivující a podporující.

Táta Kozoroh nikdy nekřičí, je klidný a vyrovnaný. Je spíše intelektuálně založený, takže jej pravděpodobně najdete s knížkou v ruce než na hřišti s raketou. Sporty nejsou jeho doménou.

Muž ve znamení Kozoroha občas pokulhává v projevování citů, je však oddaný a spolehlivý. Svou rodinu nikdy nenechá na holičkách.

Vodnář

Táta Vodnář má spoustu zájmů, ale žádnému z nich se nevěnuje naplno. Na stole má hromadu rozečtených knih a už sahá po další. Je idealista, který neustále přichází s novými nápady. Stejně tak se umí nadchnout pro každou dětskou touhu.

Je trochu volnomyšlenkář a nebývá tak dobrou autoritou, jak by chtěl. Jeho výchova je volnější, vyznává alternativní řešení, případně i domácí vzdělávání.

Muž ve znamení Vodnáře si s dětmi rád hraje, je trpělivý a tolerantní. Za chyby netrestá, ale vysvětluje. Neustále vymýšlí nové aktivity a hry.

Ryby

Potřebujete rameno, na kterém se můžete vybrečet? Táta Ryba nabízí svou vřelou náruč. Umí poskytnou útěchu a je skvělou oporou. Jeho děti jsou pro něj důležité – vždy si najde čas, aby je zkontroloval, i když je zrovna zaneprázdněný. Je vnímavý a starostlivý, děti jsou vždy opečovávané a nic jim nechybí. S tátou Rybou si děti užijí spoustu zábavy.

Muž ve znamení ryby však často až příliš dlouho řeší své osobní problémy. Dokud není spokojený sám se sebou, nedovede se naplno věnovat rodině. Jakmile ale dosáhne rovnováhy, je z něj dobrý otec se všemi kvalitami. Má rád klidné domácí prostředí, je pořádkumilovný a ohleduplný. Dětem předává svou moudrost i empatii.

Zda bude váš partner dobrým otcem vám astrologie sice naznačí, ale rozhodně vám to nezaručí. I když znamení zvěrokruhu říká, že nastávající tatínek nedovede projevit dostatek emocí, nemusí tomu tak být. Děti jsou velkou radostí, která umí obměkčit i chladná srdce.


SDÍLEJTE ČLÁNEK
5
Přidat k oblíbeným
0
Vstoupit do diskuze
Stáhnout PDF

Tyto webové stránky používají soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie.
Více informací