Těhotenské zápisky

Zapomeň, že existuješ aneb krabička na mimino

Zrovna nedávno mi bylo oznámeno, že letos asi k Vánocům nic nedostanu, protože jsem si odmítla nechat říct, jakého pohlaví miminko bude.

2 min na čtení

Autor:


0

S tímto prohlášením mám hned dva problémy.

Zaprvé - Haló, já jsem pořád ještě tady. Nebo jsem se scvrkla na pouhou krabičku na miminko, inkubátor a následně velkovýkrmnu bez vlastních citů, potřeb a tužeb? To mrně ještě ani není na světě, měří a váží asi tolik jako dvě ostravské klobásky, a přesto už mě totálně zastiňuje. Chápu, že je mnohem jednodušší koupit nějaký overálek, čepičku nebo hračku pro novorozence, než složitě vymýšlet něco pro jeho matku, ale co je to za spravedlnost?

S největší pravděpodobností dítěti složím za oběť svou těžce vydřenou a udržovanou postavu, klidný spánek, několik tun nervů, nemalé finanční úspory, svou lásku, většinu svých myšlenek a nakonec i pozemské statky, které si do hrobu stejně nevezmu. Ano, děti jsou středobodem vesmíru, ale my, jejich rodičové, jsme tady ještě taky. Prosím, myslete na to. A až půjdete na lov dárků, mějte na paměti, pro koho že vlastně původně měly být.

Zadruhé - v návaznosti na prohlášení nahoře mi bylo vysvětleno, že v dnešní době už není žádný důvod nenechat si říct pohlaví dítěte. Že to už stejně není žádné překvapení, buď to bude kluk, nebo holka. A doktoři to stejně dávno vědí. A jak k tomu přijdou příbuzní a přátelé, kteří by tomu malému určitě chtěli něco koupit, ale kvůli jakési sobecké zatvrzelosti nastávajících rodičů nemají možnost.

A já říkám - co je komu do toho?

Je to moje dítě, a když pohlaví vědět nechci, je to čistě moje věc. Kupovat dárečky miminku mi přijde logické, až když je na světě. A když už někdo mermomocí chce nakupovat dopředu, existuje tolik krásných barev, které jsou vhodné pro chlapečka i holčičku. Tak proč se omezovat jen na tu profláknutou růžovou nebo modrou?

Uf. Moje hormony rozbouřené povědomí dostalo zase pěkně zabrat. Na svou obhajobu musím říct, že se na dítě moc těším. Představuji si, jak nakonec dopadne to krásné překvapení na porodním sále a nemohu se dočkat, až budu vybírat roztomilé miniaturní oblečky a hračky pro to malé. Samozřejmě se těším i na tu hromadu dárku, které toho drobečka přivítají na světě. Teď jsem ale pořád ještě tou hlavní já. A doufám, že i po narození dítěte se najdou lidé, kteří si za vším tím rozněžňováním a opečováváním miminka vyčlení určitou (velkou) dávku pozornosti pro mou maličkost.

0

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.   V pořádku,